EMEĞİ YOK, ÖDÜL ÇOK!

Ordu Valilik çalışanı Mustafa Sezer’e Çamaş Kanyonunda düzenlenen etkinlikte Ordu turizmine verdiği katkılardan dolayı 3 plaket verildi.

Güncel 18.11.2023 00:21:00 0
EMEĞİ YOK, ÖDÜL ÇOK!

EMEĞİ YOK, ÖDÜL ÇOK!

Karadeniz Bayrak /Ahmet BAYRAK/ALTINORDU (Ordu), (OBA)Özel Haber

VALİLİK MÜŞAVİRİ OLARAK GÖREV YAPTIĞI DÖNEMDE, ORDU ÇAMAŞ KANYONU DİYE JAPONYA'DA BİR ŞELALEYİ PAYLAŞAN MUSTAFA SEZER’E 3 PLAKET BİRDEN VERİLDİ. 

Eski Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından Ordu’ya getirilen Mustafa Sezer, Dünyaca ünlü Çamaş Kanyonu diye Japonya’da bulunan Takachiho Waterfall kanyonunu paylaşması büyük tepki çekmişti. Buna rağmen Ordu Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında Daimi İşçi olarak görev yaptığı öğrenilen Sezer'e turizme katkısından dolayı yine Çamaş kanyonunda düzenlenen bir etkinlikte plaket verildi. 

38 YAŞINDA 507 ÖDÜL!

Pamukkale’den İYİ Parti Belediye Başkan adayı son olarak da Denizli İYİ Parti milletvekili aday adayı  olan Mustafa Sezer’e Ordu’da ödül yağdı. 2023 seçimlerinde 38 yaşında 507 plaket aldığını paylaşan sezer, yılda ortalama 13.3 ödüle sahip olmuş oldu.

Hem valilikte çalışan hem de belediye başkan adayı olan Sezer'e tepki gecikmedi. 

TURİZM İÇİN NE YAPTI DA PLAKET VERİLDİ?

Ordu Valilik çalışanı Mustafa Sezer’e Çamaş Kanyonunda düzenlenen etkinlikte Ordu turizmine verdiği katkılardan dolayı 3 plaket verildi. Yaptığı etkinliklerle Ordu turizmine hiç bir katkı sunmayan Sezer, 2016 yılında Japonya'daki bir fotoğrafı Çamaş kanyonu diye tanıtarak büyük bir skandala imza atmıştı.

Mustafa Sezer’in skandalları Japonya’yı Çamaş diye tanımakla bitmiyor. Sezer, kendi adını Ordu’da bir şelaleye verdirerek yine bir skandala daha imza atmıştı. 

İSMİ DENİZLİ’DE SOKAKLARA ORDU’DA ŞELALEYE VERİLDİ!

Denizli’de ismi sokaklara verilen Sezer’e Ordu’da ise, Şelaleler Şehri Ordu Derneği tarafından ismi şelaleye verildi. 

EMEĞİ YOK, ÖDÜL ÇOK!

Valilik personeli olan bir kişinin Ordu turizminin tanıtımını hangi yetkiyle organize yaptığı merak konusu oldu. Mustafa Sezer geçtiğimiz günlerde Çamaş Kanyonuna gelen gazetecilere birlikte tanıtım programına katılmıştı.

Ordu Valiliği çalışanı olan gazeteci kökenli Mustafa Sezer’e, Ordu’ya ve gizemli kanyonlar diyarına katkıları ve destekleri nedeniyle, ödüller verildi. İlk ödülünü Ordu Valisi Muammer Erol’dan, ikinci ödülünü Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’den ve üçüncü ödülünü YAPDER Başkanı Celal Toprak’tan almıştı.

FOTOĞRAFI KALDIRDI...

Ordu Valiliği’nin tanıtım organizasyonlarını yapan Mustafa Sezer’in, Çamaş Kanyonu diye Japonya’da bulunan Takachiho Waterfall kanyonunu paylaşmasına Ordu'dan da sert tepkiler geldi. Tepkiler üzerine fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinden kaldırıldı. Valilikte Müşavir olarak görünen Mustafa Sezer, Japonya’da bulunan Takachiho Waterfall kanyonunun fotoğrafını Ordu Çamaş’ta bulunan Budak Kanyonu diye paylaştı. Fotoğraf sosyal paylaşım sitesinde büyük yankı uyandırdı. Tur şirketlerinden bazılarına Ordu’da bu kanyonun nerede olduğu soruldu. Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Paylaşılan fotoğrafın Ordu’dan değil Japonya’dan olduğu ortaya çıkınca Valilik Müşaviri Mustafa Sezer, fotoğrafı ve yorumları facebooktan sildi.

 

Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda dönemin Valisi tarafından  Ordu'ya özel gazeteci olarak getirilen ve ödül yağmuruna tutulan, Valiliğin tanıtım organizasyonlarını gerçekleştiren, yine Valiliğin Ordu ile ilgili paylaşımlarını yapan Mustafa Sezer'in Ordu'nun tanıtımına ne katkıları olmuştur bilen varsa yazsında 'bizde bilgi sahibi olalım' denildi. 

 

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK!

 

Tepkilerin çoğalması üzerine kendi sosyal paylaşım sitesinde Mustafa Sezer, şu açıklamayı yaptı; "Geçtiğimiz günlerde Sosyal medyada paylaşılan ve Ordu ak Budak yazan FOTOĞRAFI Ben paylaştım Fotoğrafın sonradan Ordu’ya ait olmadığı ortaya çıktı. Doğal olarak Ordulu olmadığımdan ve Ordu'yu tam bilmediğimden ortaya çıkan bu durumdan dolayı özür dilerim (ileti aynen kopyalanmıştır, hatalar şahsa aittir !!!) 

 

BU NASIL İŞ?

Ordu’yu tanımayan, Ordulu olmayan bir kişiye müşavir sıfatıyla bu işi veren Ordu Valiliği konuyla ilgili olarak sessizliğini korurken, Ordu Valiliğinden açıklama beklendiğini belirten vatandaşlar böyle bir rezalete nasıl sesiz kalınır diye tepkilerini de dile getirdiler.

ÖDÜLLER ÇAMAŞ BELEDİYESİNİN İSTEĞİ ÜZERİNE VERİLDİ

“Mustafa SEZER’e plaketler Ordu Valisi ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından değil Çamaş Belediyesi isteği üzerine verildi”

Çamaş Belediyesi ile merkezi İstanbul’da bulunan Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) işbirliği ile 3-5 Kasım 2023 tarihleri arasında Çamaş ilçesinde “Gizemli Kanyonlar Diyarı Çamaş Zirvesi” programı gerçekleştirildi. Program kapsamında 4 Kasım 2023 Cumartesi günü yapılan etkinliğe, Çamaş Belediyesinin daveti üzerine Ordu Valisi Sayın Muammer EROL ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER ile birlikte katıldılar. 

Ordu Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında Daimi İşçi olarak görev yapan Mustafa SEZER, yapılan etkinliğin organizasyonunda fahri olarak yer alması hasebiyle Çamaş Belediyesi tarafından adına hazırlanan plaketi kendisine vermek üzere Vali Sayın Muammer EROL sahneye davet edildi. Aynı şekilde Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından hazırlanan plaketi vermek üzere de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER sahneye davet edildi. Ordu Valiliği veya Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafa SEZER’e verilmiş bir ödülün olmadığı, Çamaş Belediyesinin isteği üzerine verildiği ve düzenlenen programın Ordu Valiliği veya Ordu Büyükşehir Belediyesi ile de bir alakasının olmadığı, Vali Sayın Muammer EROL ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER’in programda sadece davetli konuk olarak bulunduğu öğrenildi.

 

 

 


 • BIST 100

  8107,19%1,85
 • DOLAR

  28,93% 0,07
 • EURO

  31,74% 0,05
 • GRAM ALTIN

  1871,82% -0,02
 • Ç. ALTIN

  3081,63% -0,01

DİĞER HABERLER


Komünist başkan Fatih Mehmet Maçoğlu’ndan ‘yerel yönetim’ çıkışı…

Ordu, Off-Road Karadeniz Kupası Final yarışları yapıldı

Diyarbakır’da İş İnsanı Ramazan Uğur’u ziyaret ettik

Ulubey İlçe Milli Eğitim Müdürü’nden okul ziyareti

Oda Başkanı Hakan Yurdakul Ulubey'e Aday Oldu

AK Parti’nin İlçe Aday Adayları Belli Oldu!

KKTC CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI AHMET AKDENİZ GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

MİLLİ SPORCUNUN AKLI PARALİMPİK OYUNLARI’NDA

Ulubey'de çekilen kısa film birinci oldu

Derya Yeşim Camii ibadete açıldı

Ordulu genç, Fransız gelinle evlendi

Ahmet Bayrak, Komünist Başkan Fatih Maçoğlu 'nu Ziyaret Etti!

Emekli öğretmen Mustafa Aydemir son yolculuğuna uğurlandı

ÖZGÜR YÜKSEL ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Necmi Kutlu AK Parti Ulubey Belediye Başkan Aday Adayı

Ordu'da silahla ateş eden 3 kişi yakalandı

Tahsin Gürsoy son yolculuğuna uğurlandı

Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı

EMEĞİ YOK, ÖDÜL ÇOK!

ÇOBANLARIN YOL HİKÂYESİ

Çambaşı  ve Turnalık Yaylasına Kar Yağdı

14 Kasım Dünya Diyabet Günü

ALTINORDU BELEDİYESİ ÇOCUKLARIN GÖNÜLLERİNDE COŞKU, YÜZLERİNDE TEBESSÜM

ORDU KKTC'Yİ MAĞLUP ETTİ

Ordu'da Off-Road heyecanı

ORDU ÜNİVERSİTESİ İLE ALTINORDU ARASINDA SEKTÖR İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

CUMHURİYETİN ÇOCUKLARI SERGİSİ AÇILDI

ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ VATANDAŞIN YAPTIRDIĞI BİNALARA EL KOYDU

Emekliler hakkındaki karar gözden geçirilsin

Kestiği ağaç canından etti

Yükleniyor


Komünist başkan Fatih Mehmet Maçoğlu’ndan ‘yerel yönetim’ çıkışı…

Ordu, Off-Road Karadeniz Kupası Final yarışları yapıldı

Diyarbakır’da İş İnsanı Ramazan Uğur’u ziyaret ettik

Ulubey İlçe Milli Eğitim Müdürü’nden okul ziyareti

Oda Başkanı Hakan Yurdakul Ulubey'e Aday Oldu

AK Parti’nin İlçe Aday Adayları Belli Oldu!

KKTC CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI AHMET AKDENİZ GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

 • Salı 10 ° / 1.7 ° Güneşli
 • Çarşamba 12 ° / 5.5 ° Düzensiz Yağmur Mümkün
 • Perşembe 13 ° / 9.2 ° Düzensiz Yağmur Mümkün