ORDU –GİRESUN HAVAALANI’NDAN FRANKFURT’A SEFER TALEBİ

Karadeniz bölgesi, eşsiz doğası, zengin tabiat ve kültür varlıkları serin yaylaları ile her geçen gün dikkatleri üzerine çekiyor.

14.05.2024 02:16:00 0
ORDU –GİRESUN HAVAALANI’NDAN FRANKFURT’A SEFER TALEBİ

ORDU –GİRESUN HAVAALANI’NDAN FRANKFURT’A SEFER TALEBİ

Karadeniz Bayrak-Ahmet BAYRAK/ALTINORDU (Ordu), (OBA)Özel Haber

Karadeniz bölgesi, eşsiz doğası, zengin tabiat ve kültür varlıkları serin yaylaları ile her geçen gün dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Frankfurt’tan Ordu ve Giresun’a uçak seferleri düzenlenmesi ve işbirliği yapılması amacıyla Almanya’dan bir heyet Ordu’ya geldi.

Ordu Valiliğinin daveti üzerine Ordu ve Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin eşgüdümünde Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, THY Frankfurt Müdürü H. Serkan Binyar ve Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür ve Turizm Ataşesi Ahmet Alemdar, Ordulu İş adamı Mehmet Şaşmaz, Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak’dan oluşan bir heyet, Ordu ve Giresun İllerinde bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. 

 

Doğu Karadeniz’in giriş kapısı olan Ordu, deniz, kum, güneş gibi geleneksel turizm anlayışının çok ötesinde, eşsiz doğası, zengin tabiat ve kültür varlıkları ve yüzlerce çeşit mutfak kültürüyle farklı deneyimlerin yaşanabileceği, alternatif turizm destinasyonlarının bir arada bulunduğu bir cazibe merkezi haline gelmeye başladı.

 

Ordu Valiliği, son yıllarda dünya turizminde adından sıkça söz ettiren Ordu ve Karadeniz bölgesine dikkat çekerek, bölgenin turizm potansiyelini artırmak amacıyla yakın zamanda Frankfurt Baş Konsolosu ile Ordu-Giresun - Frankfurt Destinasyonunu tartışmak üzere Ordu’da bir dizi görüşme gerçekleşti.

Doğu Karadeniz'in serin yaylaları ve eşsiz doğasıyla dikkat çektiğini vurgulayan Ordu Valiliği, Ordu'nun bu cazibe merkezi haline gelmeye başladığını ve bu cazibeyi sürdürülebilir kılmak istediklerini ifade etti.

Yapılan açıklamada, Ordu'nun turizm potansiyelini daha da artıran unsurlardan biri olarak Ordu-Giresun Havalimanı örnek gösterildi. Türkiye'nin denize dolgu olarak yapılan ilk, dünyanın üçüncü havaalanı olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın bölgenin turizm ve ticaret potansiyeline olumlu yönde katkı sağladığı belirtildi.

Havalimanının uluslararası bağlantılarının artırılmasıyla bölgeye olan turistik ve ticari ilginin artması amaçlanacak.

Etkinlik Ordu Valisi Muammer Erol’un himayelerinde Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak’ın ev sahipliğinde  8-9-10-11 Mayıs 2024 tarihlerinde Orduda gerçekleşti. Ordu-Giresun - Frankfurt Destinasyonu görüşmeleri etkinliğe T.C. Frankfurt Baş Konsolosu Erdem Tuncer, Türk Hava Yolları Frankfurt Müdürü H. Serkan Binyar ve Almanya Turizm Müşaviri Ahmet Alemdar ve Almanya’dan iş adamı Mehmet Şaşmaz’da katıldı. Yapılacak görüşmeler, bölgenin turizm potansiyelini daha da artırarak Ordu Giresun Havalimanı’nın uluslararası bağlantılarının artırılması, bölgenin turizm ve ticaret potansiyeline katkı sağlayarak gurbetçi yurttaşlarımıza ülkemize daha fazla seyahat imkânı sunması bekleniyor.

Pragram da Gülyalı Çikolata park ziyareti, Valilik Makam Ziyareti, Borsa ve Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti, Altaş Yağ Fabrikası Ziyareti, Gürsoy Fındık Fabrikası ziyareti, Hoynat adası, Yason Burnu gezisi, Ünye Asarkaya Kent Ormanı gezisi, Ünye Athanı gezisi, Bakırcılar Arastası ve Müze evi ziyareti, Yunus Emre Türbesi gezisi, Giresun Valisi, Giresun ve Ordu Belediye Başkanları, Ordu-Giresun Ticaret ve Sanayi odası ve Borsa başkanları, Ordu Boztepe, Gülyalı çikolata park ,Çambaşı yaylası ziyaret edildi.

T.C. Frankfurt Baş Konsolosu Erdem Tuncer, Ordu ziyareti Karadeniz Bayrak Gazetesine  şu değerlendirmeyi yaptı: Hem buradaki yerel erkanla hem de paydaşlarımızla çok kıymetli görüşmeler yaptık. Zaten tam da bizim burada yapmak istediğimiz şey buydu. Yani buradaki paydaşlarla bölgemizde nasıl bir görev iş birliği olabiliri görüşmek. O bakımdan Sayın Valimizin, Sayın Belediye Başkanımızın önderliğinde ticaret odamızın da desteğiyle hem sivil havacılık alanında hem turizm alanında atılabilecek adımlar konusunda önümüze gerçekten bir yol haritası çıkartabilecek duruma geldik. Bundan sonra daha somut çalışmalar yapabileceğiz. Buradan yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde belirlenecek tur operatörlerinin ayrıca bir organizasyonla buraya gelmesi, buradaki iş insanlarımızla görev bölgemizdeki Türk kökenli iş insanları arasında bir sinerji oluşturulabilmesi, bir işbirliği köprüsü oluşturulabilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız. Tabii temel gayemiz hem kendi görev bölgemizdeki insanlarımızın ve Alman dostlarımızın buraya daha fazla ilgi göstermesini sağlamak ,hem de günün sonunda ülkemize bir katma değer olarak dönmesi temel gayemizdir. Son derece başarılı bir ziyaretin tam ortasındayız. Bundan sonra Giresun'a geçeceğiz inşallah. Giresun'da da yine valimizle, belediye başkanımızla görüşeceğiz ve ticaret odamızla, ticaret borsamızla. Orada da Ordu’da aldığımız verimi alacağımıza inanıyoruz. Gerçekten çok memnun bir biçimde ayrılıyoruz. İnşallah buradaki temaslarımızın hem Ordu’ya hem Giresun'a hem ülkemize, insanımıza yararlar getirmesini temenni ediyoruz.


 • BIST 100

  10471,32%0,76
 • DOLAR

  32,83% 0,21
 • EURO

  35,21% 0,37
 • GRAM ALTIN

  2446,08% -0,47
 • Ç. ALTIN

  3891,52% 0,00

DİĞER HABERLER


Otomobil Uçuruma Yuvarlandı, 5 Yaralı!

Enginyurt'tan Diyanete Sert Tepki: "Türk Vatandaşları Yardım Bekliyor"

Ordu Valisi Muammer Erol, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Orduspor'un Eski Futbolcusu Uğur Aydoğdu Hayatını Kaybetti

Hapse dahi atılsak canları uyutmayacağız

İlkokul arkadaşları 48 yıl sonra ilk kez buluştu

KIR VE İNAN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisinin Açılışı Gerçekleştirildi

Orduda bulunan yavru karaca biberonla besleniyor

İki kardeş birer gün arayla vefat etti.

Ayılar inekleri telef etti

VALİ EROL’DAN KARADENİZ BAYRAK’A KUTLAMA

HAVADA KONUŞTULAR KARADA İLK KEZ YÜZYÜZE BULUŞTULAR

ALTINORDU “YAZA MERHABA” DEDİ

İMAM YAŞAMINA SON VERDİ

Minik Öğrencilerden Jandarmaya Mektup

AKP’Lİ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İSA TÜRKCAN’I YALANLADI

Işıktan Renk'e Resim Sergisi Açıldı

OKULLAR CADDESİ YENİDEN ULAŞIMA AÇILDI

ORDU'YA MALATYALI GELİN

ULUBEY’DE ÖĞRENCİLER, MAHARETLERİNİ GÖSTERDİ

37 Engelli Gencimiz Tezkere Aldı

Binalar Mahkeme kararı ile yıkıldı

Bu devletin garibanı, hamalı esnaf mı?

İbrahim Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Ordulu genç sporcu Eren Yağız Arnak şampiyon oldu.

ALTINORDU'DA ESNAFA 1919 ADET TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

Ordulu genç inşaat mühendisi Lokman Altaylı trafik kazasında hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden Can Altay son yolculuğuna uğurlandı

Mehmet Pala son yolculuğuna uğurlandı 

Yükleniyor


Otomobil Uçuruma Yuvarlandı, 5 Yaralı!

Enginyurt'tan Diyanete Sert Tepki: "Türk Vatandaşları Yardım Bekliyor"

Ordu Valisi Muammer Erol, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Orduspor'un Eski Futbolcusu Uğur Aydoğdu Hayatını Kaybetti

Hapse dahi atılsak canları uyutmayacağız

İlkokul arkadaşları 48 yıl sonra ilk kez buluştu

KIR VE İNAN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

 • Salı 24.1 ° / 17.3 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
 • Çarşamba 25.4 ° / 16.8 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
 • Perşembe 27.3 ° / 17.1 ° Güneşli