Necdet Topçuoğlu


SIR DOLU GÖRÜŞMELER

DEVLET HİZMETİNDEKİ RESMİ GÖREVLERİM SIRASINDA YURTİÇİ VE YUTDIŞI TOPLANTILARDA ÇOK BULUNDUM. BAZILARINDA NOT TUTMA GÖREVLERİM DE OLDU. BÜTÜN TUTANAKLAR DEVLETİN ARŞİVLERİNDE YERLERİNİ ALMIŞLARDIR


SIR DOLU GÖRÜŞMELER

NECDET TOPÇUOĞLU

DEVLET HİZMETİNDEKİ RESMİ GÖREVLERİM SIRASINDA YURTİÇİ VE YUTDIŞI TOPLANTILARDA ÇOK BULUNDUM. BAZILARINDA NOT TUTMA GÖREVLERİM DE OLDU. BÜTÜN TUTANAKLAR DEVLETİN ARŞİVLERİNDE YERLERİNİ ALMIŞLARDIR. BAZI SIRLAR VARDIR Kİ, GÖREVİMİZ GEREĞİ MEZARA GİTMEK ZORUNDADIR. DEVLETİN HASAS NOKTALARINDA GÖREV YAPANLAR SIRLARI İLE ÖLMEK ZORUNDADIRLAR. HEMEN KAŞİF KOZİNOĞLU AKILLARA GELMİŞTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BU TÜR ÖNEMLİ TOPLANTILARDA GÖRÜŞÜLEN ÖNEMLİ KONULAR ASLA GÜNYÜZÜ GÖRMEZLER. BASINDA TARTIŞILAN BASİT KONU BAŞLIKLARI İÇİN 40 GÜNDE İKİ LİDER BİR ARAYA GELMEZLER. ZİYARET VEYA İADEİ ZİYARET, HEPSİ BİRER BAHANEDİR.

ESKİDEN, BİZ ÖNCE BASINA HANGİ OYUNCAKLARI VERECEĞİZ ONLARI TESPİT EDERDİK. SÖZCÜLER BUNLARI BASINA AÇIKLAR, BASIN BUNLARI TARTIŞIRDI. HATTA USTA BASIN MENSUPLARI AÇIKLANANLARA SELÂM, KELÂM DERLER İNANMAZLARDI.

ERDOĞAN-ÖZEL TOPLANTISININ YAPILMASINI İSTEYEN ODAKLAR ZATEN SENARYOYU BİLLMEKTEDİRLER. AYRICA KONUŞMALAR MODERN TEKNOLOJİLER SAYESİNDE ÖNLERİNDE OLMAKTADIR.

DİĞER YANDAN, GİZLİ VE ÖZEL KONULAR BAHÇELİ İÇİN HİÇ MEÇHUL OLMAMIŞTIR. DAİMA MALUMDUR. ZATEN BÜTÜN ÖZELLİĞİ DE BUDUR. KONUŞMALARINI ALIR İNCELERSENİZ, MİLLETE FAYDASI DOKUNACAK TEMEL KONULARDA HİÇ ÖNCÜ OLMAMIŞTIR. KENDİSİ GİZLİ KONULARIN ADAMIDIR.

DİKKAT EDİLİRSE EGEMEN GÜÇLERİN İSTEMİŞ OLDUĞU, GENİŞ TABANLI HÜKÜMET VE MECLİS DE BÜYÜK ÇOĞUNLUK SAĞLAMA MODELİNİ HEMEN TARTIŞMAYA AÇMIŞTIR. ADETA NELERİ KONUŞTUĞUNUZU BİLİYORUM DEMEK İSTEMİŞTİR.

DEĞİNDİĞİ KONULAR TARAFLARIN BASIN AÇIKLAMALARINDA YOKTUR. EGEMEN GÜÇLER AKP İLE ELDE ETTİKLERİ KAZANIMLARI CHP İLE KAYBETMEK İSTEMEZLER. BU NEDENLE MUHALEFETİ HİZAYA GETİRME VE DÖNÜŞTÜRME SENARYOSU UYGULANMAKTADIR. ÜSLUP DEĞİŞTİREN MUHALEFETİN BU YOLA GİRDİĞİ GÖRÜLMEKTEDİR.

BAŞKA BİR İFADE İLE, CHP SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİNE ORTAK EDİLMEK İSTENMEKTEDİR. SİSTEM BÖYLE İSTEMEKTEDİR. ZATEN SİSTEM PARTİSİ OLAN CHP BUNA KARŞI DURAMAMAKTADIR. ÖZGÜR ÖZEL GENEL BAŞKAN SEÇİLDİKTEN SONRA PLANLANAN BİR SERİ YURTDIŞI TOPLANTILAR İŞİN KILIFIDIR. CHP EGEMEN GÜÇLERE GÜVEN VERİRSE İKTİDAR YAPILIR. AKSİ HALDE AKP'YE BAŞKA PAYDAŞ BULARAK YOLA DEVAM EDİLİR.

BAZI DOSTLARIMIZ BUNLARIN HAYAL ÜRÜNÜ OLDUĞUNU ZANNEDERLER. PEKİ MİLLET NE OLACAK DİYE SORARLAR. UYUYAN TOPLULUK ZATEN MİLLET DEĞİLDİR. UYANDIĞI ZAMAN ÜLKESİNİN BÖLÜNEREK ALTINDAN KAYIP GİTTİĞİNİ GÖRECEK, AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAKTIR. RAHMETLİ NECMETTİN ERBAKAN SİSTEME KARŞI OLDUĞU İÇİN BU EMPERYAL NİYETLERİ AÇIK SEÇİK TOPLUMLA PAYLAŞIRDI. O DA TOPLUMUN UYUMASINDAN YAKINUYORDU.

NE YAZIK Kİ, KUŞATILMIŞ, DİRENCİNİ KAYBETMİŞ BİR SİYASET KURUMU İLE KARŞI KARŞIYAYIZ. SOL PARTİLER BİLE FİKİR ÜRETMEKTEN ACİZLER. ÇÖZÜM, MİLLETİN UYANARAK AYAĞA KALKMASI VE SES VERMESİ İLE MÜMKÜNDÜR. TOPLUMUN BÜYÜK BİR KESİMİ, MENFAATLERİNE TUTSAK OLMUŞTUR. BU NEDENLE SESİNİ ÇIKARMAMAKTADIR. UMUT VARMI DERSENİZ, ÇIKMAYAN CAN DA DAİMA UMUT VARDIR DERİM.

(14, HAZİRAN, 2024-ANKARA)